Zjednotenie agendy držiteľov odpadu

Kvôli optimalizácii práce v aplikácii sme pristúpili k zjednoteniu agendy predchádzajúcich a nasledujúcich držiteľov odpadu. Konkrétneho držiteľa odpadu si teraz môžete na riadku ELO jednoducho vyhľadať, označiť ako často používaného pripnutím na začiatok zoznamu alebo v prípade potreby založiť nového. Na jeho založenie vám postačuje IČO. O zvyšok sa už postará aplikácia načítaním všetkých ďalších údajov z verejne dostupných registrov.

výber držiteľa odpadu | EnviSys.sk

Aktualizácia údajov o držiteľoch (napr. adresy, názvu a i.) je taktiež veľmi jednoduchá. Stačí ich nanovo načítať a uložiť.

Upgrade jadra a monitoring aplikácie

Technologický pokrok nezastavíme, ale držíme s ním krok! Vo februári 2023 bola uvoľnená najnovšia verzia jadra aplikácie Laravel 10.4.1, ktorá priniesla bezpečnostné a výkonnostné vylepšenia. Na upgrade jadra sme pracovali v priebehu marca a 24. 3. 2023 sme ho úspešne nasadili do prevádzky. Zároveň sme upgradovali aj programovací jazyk PHP na verziu 8.1., aby bola aplikácia ešte stabilnejšia, bezpečnejšia a prinášala ten najlepší výkon.

Aby sme mali prehľad o dostupnosti aplikácie, všetky jej súčasti kontinuálne monitorujeme. Monitoring je verejne dostupný pre všetkých záujemcov. Pozrite si, akú dostupnosť dosiahla aplikácia za posledných 90 dní. Jediný 5 minútový výpadok zaznamenala 24. 3. 2023 pri upgrade novej verzie jadra aplikácie, kedy bol potrebný kompletný reštart.

Pravidelné školenia

Počas celého roka 2023 vám budeme poskytovať pravidelné školenia na rôzne témy odpadového hospodárstva a používania našej aplikácie. Ak máte otázky, nie je nič jednoduchšie, ako sa nás opýtať priamo na školení. Na stránke o školeniach nájdete vždy aktuálne termíny a témy a môžete sa na nej na školenie nezáväzne zaregistrovať. Školenia prebiehajú online a sú zadarmo.